Participants

LIST OF CONFIRMED PARTICIPANTS

 

Michael Albert, University of Otago

Quang Bach, University of California, San Diego

Patrick Bahls, University of North Carolina - Asheville

Cory Ball, ETSU

Robert Beeler, ETSU

Antonio Bernini, University of Florence

David Bevan, Open University

Yonah Biers-Ariel, Whitman College

Jonathan Bloom, Dartmouth College

Nicolas Borie, University of Paris, Marne-la-Vallee

Mathilde Bouvel, University of Zurich

Alexander Burstein, Howard University

Naiomi Cameron, Lewis and Clark College

Justin Chan, Simon Fraser University

Joshua Cooper, University of South Carolina

Chris Coscia, Boston College

Charles Cratty, Westminster College

Samantha Dahlberg, Michigan State University

Dan Daly, Southeast Missouri State University

Pamela Delgado, ETSU

Jon Dewitt, Haverford College

Robert Dorward, Oberlin College

Eric Egge, Carleton College

Sam Erickson, Minnesota State University

Whitney Forbes, ETSU

Shanzhen Gao, University of North Carolina at Charlotte

Jonathan Gerhard, James Madison University

Anant Godbole, ETSU

Adam Goyt, Minnesota State University

Amy Grady, Clemson University

Thomas Grubb, Michigan State University

Jie Hao, ETSU

Teresa Haynes, ETSU

Zach Higgins, University of Florida

Ruth Hoffman, University of St. Andrews

Masaki Ikeda, University of Idaho

Robert Jamison, Clemson University

Miles Jones, University of Talca

Ryan Kaliszewski, Drexel University

Bill Kay, Emory University

Elizabeth Kelley, Harvey Mudd College

Tom Kelly, Princeton University

Anna Kirkpatrick, University of South Carolina

Sergey Kitaev, University of Strathclyde

Emily Kurtz, Wellesley College

Janine LoBue Tiefenbruck, UC San Diego

Megan Martinez, Dartmouth College

Brian Miceli, Trinity University

Robin Milosz, University of Montreal

Brian Nakamura, Rutgers University

Frehiwet Negassi, St. Joseph's College

Peter Nugent, University of Wisconsin, Eau Claire

Jay Pantone, University of Florida

Johnny Paucar, City College of New York

Adeline Pierrot, Technical University of Vienna

Svetlana Poznanovic, Clemson University

Lara Pudwell, Valparaiso University

Carlin Purcell, University of Arkansas

Ivan Ramirez, ETSU

Tony Rodriguez, ETSU

Jeff Remmel, UC San Diego

Lindsey Reppuhn, Kalamazoo College

Manda Riehl, University of Wisconsin, Eau Claire

Bruce Sagan, Michigan State University

Carla Savage, North Carolina State University

Mark Shattuck, University of Tennessee

Bertilla Sieben, Princeton University

Jason Smith, University of Strathclyde

Rebecca Smith, Brockport University

Elizabeth Still, ETSU

Akalu Tefera, Grand Valley State University

Monica Tlachac, University of Wisconsin, Eau Claire

Masaya Tomie, Morioka University

Vince Vatter, University of Florida

Yannic Vargas, University of Montreal (Quebec)

Vincent Vong, University of Paris, Marne-la-Vallee

Alex Woo, University of Idaho

Fan Yang, Carnegie Mellon University

Ruyue Yuan, Valparaiso University

Yiguang Zhang, The Johns Hopkins University

Yan Zhuang, Brandeis University